Visiem pazīstamā klasiskā masāža ir procedūra, kuras laikā notiek iedarbība uz visu ķermeni, izņemot galvu. Masāža piemērota cilvēkiem, kas nodarbojas ar sportu vai vienkārši vēlas izjust masāžu ar spēcīgiem pieskārieniem. Procedūras laikā mazinās stress, sāpes, un muskuļu sasprindzinājums, uzlabojas nervu sistēmas, asinsrites un limfātiskās sistēmas darbība. Papildus tam tiek nostiprināts mugurkauls, locītavas un saites.

Fizioterapeiti mēdz saukt masāžu par “slinko vingrošanu”, taču ir reizes, kad nav vēlme piepūlēties un ir vajadzība sasniegt pozitīvu rezultātu ātrāk. Vairums vadošo vai vismaz pelnošo sportistu sacensībās un arī ikdienā līdzi brauc savs personīgais masieris, kurš nodrošina ātrāku sportista fizisko resursu atjaunošanu. Protams, Jums nav jābūt profesionālam sportistam, lai iegūtu labumus, ko sniedz šī masāža. Šādu prieku sev biežāk vai retāk var atļauties katrs, kas patiesi rūpējas par savu labsajūtu, fizisko un garīgo veselību.

Kādēļ man ir vajadzīga klasiskā masāža?

Pēc masāžas Jūs jutīsieties mundrāki, spēcīgāki un varēsiet ķerties pie jauniem darbiem vai vienkārši labpatikā izstaipīties. Turpmākā diena daļa Jums liksies pozitīvāka un interesantāka nekā pirms vizītes pie masiera. Ja šajā periodā cenšaties atbrīvoties no liekajiem kilogramiem un ievērojat kādu īpašu diētu, iespējams, būsiet pārsteigti par pozitīvo efektu pēc masāžas procedūras.

Paaugstināta fiziskā slodze vai stress darbā, daudziem tā ir ikdiena. Ja darba vidi nav iespējams mainīt, pēc klasiskās masāžas varēsiet labāk stāties pretī dzīves negācijām. Klasiskā masāža mazina muskuļu sāpes, nostiprina saites, uzlabo asinsriti un aktivizēs limfas plūsmu, pozitīvi iedarbojas uz nervu sistēmu. Mazinās nemiers, bailes, skumjas, palielinās labsajūta. Prieks, smaids sejā, atbrīvotāks prāts un spēcīgāks ķermenis palīdzēs nostiprināt imūnsistēmu un stāties pretī dažādiem dzīves satricinājumiem.

Cik masāžas procedūras ir vajadzīgas?

Klasiskā masāža gandrīz vienmēr dod tūlītēju pozitīvu rezultātu, taču tā nav panaceja pret visām likstām. Ilgstošākam efektam parasti ir vajadzīgi vairāki apmeklējumu, taču to skaitu varat noteikt paši vai konsultējoties ar masieri.

Pirmajās reizēs ķermenis tiek pieradināts pie masāžas procedūras, bet turpmākajos seansos intensitāte tiek pastiprināta, nodrošinot dziļāku un paliekošāku iedarbību uz ķermeņi. Klientiem, kas iepriekš nekad nav bijuši pie masiera, masāžas seanss varētu būt labs sākums, lai pārbaudītu masāžas prieksrocības praksē un iegūtu jaunu pieredzi. Procedūras laikā tiek masēta mugura, rokas, kājas, kakls un viss pārējais ķermenis, izņemot galvu, kurai paredzēta īpaša procedūra.

Klasiskās masāžas ilgums 

Piesakoties masāžas procedūrām pie mums, Jūs varat izvēlēties procedūru, kas ilgst 1 vai 2 stundas. Klasiskā masāža ilgst 1,5 stundas, bet izvēloties 2 stundu procedūru papildus tiks izmantotas dabīgās, aromātiskās eļļas, tādējādi vēl vairāk pastiprinot to pozitīvu efektu. Mēs to saucam par relaksējošo ajurvēdas masāžu – sambahana, taču variet to dēvēt arī par pilnu ķermeņa masāžu ar eļļām. Šī procedūra ir jau gadu simtiem pārbaudīta un atzīta vērtība, kas tagad pieejama arī Rīgas un visas Latvijas iedzīvotājiem. Ja laika ir mazāk, iesakam izvēlēties muguras un sprandas masāžu, kas ilgst aptuveni 50 minūtes.

Kad nevajadzētu pieteikties vizītei?

Pirms pieteikties vizītei būtu vēlams ņemt vērā, ka ir reizes, kad labāk procedūru atlikt. Kā jau vienmēr cilvēkiem ar veselības problēmām, pirms masiera apmeklējuma ir vērts konsultēties ar savu ģimenes ārstu un masāžas speciālistu. Ķermeņa masāžas kontrindikācijas:

  • ķermeņa temperatūra paaugstināta virs 37 grādiem,
  • asinsrites slimības, t.sk. akūta sirdsdarbības, asinsrites nepietiekamība un paaugstināts asinsspiediens, varikozi paplašinātas vēnas
  • akūts iekaisumu process, t.sk. limfmezglu iekaisums,
  • infekciozas ādas slimības,
  • nagu un matu sēnīšu slimības,
  • labdabīgi un ļaundabīgi audzēji, kā arī strutojoši veidojumi masējamajā ķermeņa daļā,
  • audu vai orgānu asiņošana un/vai iespējamība,
  • ādas alerģija.

Papildus tam klaiskās masāžas procedūru nebūtu vēlams veikt reizēs, kad novērojams kādas slimības akūts periods (saasinājums), jo rezultāts var būt pretējs gaidītajam. Ja neesiet pārliecināti, vai varat nākt uz masāžu, sazinieties ar mūsu speciālistiem un/vai konsultējieties ar savu ģimenes ārstu.

Klasiskā vispārējā ķermeņa masāža Latvijā ir labi pazīstama un arī pasaulē ir zināma jau vairākus gadu tūkstošus. Tās pozitīvo iedarbību ir novērtējušas dažādas kultūras un tā ir izturējusi laika pārbaudes. Karavīri, sportisti, smaga fiziska darba darītājiem bija vajadzīga procedūra, kas palīdz ātrāk atjaunot fiziskos spēkus. Mūsdienās aktuālāka ir garīgo un reizē arī fizisko spēku atjaunošana pēc sēdoša darba darīšanas. Klasiskā masāža ir reizē patīkama atpūta, rūpes par savu fizisko un garīgo veselību.

Piesakies procedūrai un noskaidro, kādēļ lielākā daļa klientu vēlas kļūt par pastāvīgiem apmeklētājiem un iesaka mūs saviem draugiem, radiem un paziņām. Vēies noskaidrot papildus detaļas par masāžu vai saprast, kura ir labākā procedūra, atraksti e-pastu vai vienkārši piezvani.