Ne vienmēr vajag apmeklēt masieri, lai uzlabotu pašsajūtu. Reizēm viss, kas vajadzīgs ir galvas pašmasāža. Procedūru variet veikt patstāvīgi savās mājās. Daudz laika tā neprasa. Būs pietiekami, ja veiksiet to tikai 10 minūtes dienā. Smērējot sejas krēmu, eļļu vai gi sviestu, veiciet masāžu tajā pat laikā. Neaizmirstiet, ka ādu nevar savākt, nostiept un berzēt un kustībām jānorit pa masāžas līnijām.

  • Pieres masēšanas līnija tiek masēta horizontāli no tās vidus līdz deniņiem. Masējiet to ar pirkstu galiem, izmantojot mazas apļveida kustības. Tad dažas vieglas horizontālas glāstošas kustības deniņos no labās uz kreiso pusi un otrādi.
  • Acu zona būtu jāmasē ļoti maigi. Sāciet masēt augšējo plakstiņu no acs iekšējā stūra uz ārpusi. Apakšējā plakstiņa masāža tiek veikta no acs ārējā stūra uz iekšējo. Masāža jāveic ļoti maigi, jo āda ir plāna un maiga. Glaudiet plakstiņu ādu ar maigām, nomierinošām pirkstu galu kustībām.
  • Deguna apvidu masējiet pa līnijām, kas sniedzas pa degunu līdz pat tā galiņam un tālāk līdz ausīm.Visērtāk masēt degunu ar abu roku vidējo un rādītājpirkstu.
  • Vaigus masējiet pa līniju no mutes kaktiņiem līdz ausīm (nedaudz uz augšu) ar četriem kopā saliktiem pirkstiem.
  • Zoda masāžas līnijas sniedzas no tā vidus uz apakšžokļi un ausu ļipām. Masējiet šo apvidu ar apļveida kustībam.
  • Zem deguna līnijas sniedzas no augšlūpas vidus uz deguna ”spārniem” un uz auss augšdaļu.
  • Seju zem lūpām būtu jāmasē ar diviem vidējiem pirkstiem. Pielieciet tos zem apakšlūpas un veiciet apļveida kustības ar roku.
  • Masāža noslēdzas ar vieglu sejas papliķēšanu ar pirkstiem pa tām pašām masāžas līnijām, sākot no sejas augšdaļas uz leju.

Svarīgi ņemt vērā, ka galvas pašmasāžu nedrīkst veikt, ja pastāv ādas bojājumi – apdegumi, plaisas, skrāpējumi, strutaini izsitumi. Paredzams, ka pēc plānotās procedūras jutīsieties jau labāk, taču jāņem vērā, ka atsevišķu ķermeņu daļu masāža var novirzīt nogurumu uz citām ķermeņa daļām. Lai efekts būtu paliekošāks, iesakam apmeklēt masāžas salonu vai atrast sev kvalificētu masieri, kura prasmes ļauj veikt pilnu ķermeņa masāžu, pareizi. Mūsu specialitāte ir ajūrvēdas masāža, kas balstās uz 5000 gadām senām zināšanām no Indijas. Ierodoties pie speciālista, vēlams pateikt, vai vēlaties, lai masāžas beigās justos atslābināts vai gluži pretēji spēkpilns.