Miers, liega mūzika, silta eļļa, smaržas ir ievads ajūrvēdas masāžai. Seansa laikā atbrīvojas prāts un ķermenis, uzlabojas asinsrites un limfātiskās sistēmas darbība, mazinās nogurums, var izdoties uz brīdi iemigt. Pēc masāžas ķermenis liksies kā no jauna piedzimis un arī izejot uz ielas liksies, ka Rīga ir pārmainījusies, kļuvusi draudzīgāka, atvērtāka, taču patiesās pārmaiņas būs notikušas Tevī pašā. Ajūrvēdas masāža, iespējams, ir viens no Indijas vislabāk glabātajiem noslēpumiem, kuru ir vērts izbaudīt katrai, lai pārliecinātos par tās pozitīvo efektu.

Kuru ajūrvēdas masāžas procedūru izvēlēties ?

Viens no labākajiem un arī ātrākajiem veidiem, kā atrast sev piemērotāko ajūrvēdas procedūru ir – būt atvērtai. Jau pēc īsas sarunas ar speciālistu (skat. kontakti) jūsu vajadzības un vēlmes būs skaidras. Populārākās masāžas procedūras:

 • sambahana – vispārēja ķermeņa masāža ar ēteriskajām eļļām. Nomierina ķermeni un prātu vienlaikus atjauninot spēku un dzīvesprieku. Efektīvākā no ajūrvēdas masāžām, iespējams, arī tādēļ pieprasītākā.
  ajūrvēdas masāžas procedūra
 • udvartana – procedūra ādas veselības stāvokļa un izskata uzlabošanai. Uzlabosies asinsapgāde un tiks noņemtas atmirušās ādas šūnas. Pēc seansa āda kļūs zīdaināka, maigāka un elastīgāka, bet pieskaroties tai sajutīsiet svaigumu.
 • patrapinda sveda – uzlabo locītavu elastīgumu un asinsriti. Masāža noris ar auduma maisiņos iesietiem ārstniecības augiem, kas seansa laikā tiek piesūcināti ar siltu eļļu.
 • agni potli – sildoša un stimulējoša procedūra ar karstajiem maisiņiem, kas pildīti ar ārstnieciskiem augiem un smiltīm vai sāli. Palielina ķermeņa iekšējo siltumu. Patīk cilvēkiem, kam bieži salst pēdas vai plaukstas.
 • shiro abhajanga – atslābinoša un nomierinoša galvas masāža, kas palīdz novērst galvassāpes un stresu. Uzlabo matu un galvas ādas izskatu, veselību un miegu.
 • vasti eļļas baseins – speciāla ajūrvēdas eļļas procedūra muguras sāpju vai saspringuma mazināšanai. Iedarbojas lokāli uz izvēlēto zonu, dziļi barojot un atslābinot to.

Daudziem šie nosaukumi var likties mulsinoši, taču patiesībā viss ir daudz vienkāršāk. Tā kā ajūrvēdas masāžas dzimtene ir Indija, arī nosaukumus esam saglabājuši oriģinālos. Lielākajai daļai labākais variants būs kāda no procedūrām, kas ietver pilnu ķermeņa masāžu (sambahana vai udvartana), taču patīkama, interesanta un noderīga būs jebkura no procedūram.

Kā noris masāžas seanss ?

Kā noris masāžas seanss ? Atķirībā no citām masāžas procedūrām, ajūrvēdas masāžas laikā bieži tiek lietota daudz eļļa vai speciāli pulveri. Šī pieeja ļauj vieglāk un ātrāk uzlabot asins un limfātiskās sistēmas darbību. Lai panāktu labāku efektu, atkarībā no izvēlētās masāžas procedūras eļļa pirms seansa tiek nedaudz uzsildīta, tādējādi tā dziļāk n ātrāk nonāk attiecīgajā ķermeņa vietā. Seansa laikā notiek dziļa atslābināšanās un pozitīvais efekts var saglabāties pat vairākas nedēļas un pat mēnešus. Tiesa, lai iegūtu paliekošāku efektu, ir ieteicami vairāki seansi. Cik ? Tas atkarīgs no jūsu subjektīvās sajūtas un speciālista novērtējuma. Pēc masāžas, iespējams, nomazgāties dušā, taču tas nav obligāti, jo izmantotās eļļas gandrīz pilnībā uzsūcas.

Ajūrvēdas masāžu vispārējie ieguvumi

 • Stimulē asinsriti Izvada toksīnus
 • Uzlabo limfātiskās sistēmas darbību
 • Noņem spriegumu
 • Noņem stresu
 • Pazemina nervozitāti un depresiju
 • Palēnina novecošanas procesu
 • Atbrīvo prātu
 • Sekmē novājēšanu
 • Nostiprina imunitāti
 • Normalizē asinsspiedienu

Papildus informācija par ajūrvēdu

Ajūrvēdas (sanskr. “ajur” – dzīve, “veda” – zinātne) zināšanas uz Latviju ir atceļojušas no Indijas, kur tūkstošiem gadu laikā skolotāji un svētie ir izstrādājuši precīzu metodiku par to, kā nodzīvot dzīvi pareizi. Mācības ietvaros cilvēki tiek iedalīti vairākās grupās, no kurām katrā izteiktāka ir kāda no trīs smalkajām enerģijām (vata, pita, kapha). Enerģijām esot līdzsvarā, ķermenis un prāts funcionē pareizi, bet tiklīdz šis līdzsvars zūd vērojamas dažādas novirzes psihē un ķermeņa darbībā. Mācības ietvaros tiek definēts, kā pareizi elpot, kustēties (joga) un atrast sevi (meditācija). Ajūrvēdas masāža šajā kontekstā ir tikai neliela daļa no šīs zinātnes, taču kādēl gan neizmantot labāko, lai uzlabotu dzīves kvalitāti un vienkārši justos labāk ? Ja pēc procedūras radīsies dziļāka interese par šo mācību, vērts apskatīt informāciju internetā, vai izlasīt, nopirkt kādu grāmatu tepat Rīgas grāmatnīcās.