Miers, liega mūzika, silta eļļa, smaržas parasti ir ievads ajūrvēdas masāžai, taču izvēle ir krietni plašāka. Lai arī mēs lielākajai daļai iesakam sākt ar sambahanu, tomēr ajūrvēdas piedāvājumā ir plašs procedūru klāsts, kas paredzēts arī tiem, kam nepatīk masāžas ar eļļām.

Seansa laikā atbrīvojas prāts un ķermenis, uzlabojas asinsrites un limfātiskās sistēmas darbība, mazinās nogurums, var izdoties uz brīdi iemigt. Pēc masāžas ķermenis liksies kā no jauna piedzimis un arī izejot uz ielas liksies, ka Rīga ir pārmainījusies, kļuvusi draudzīgāka, atvērtāka, taču patiesās pārmaiņas būs notikušas Tevī pašā. Ajūrvēdas masāža, iespējams, ir viens no Indijas vislabāk glabātajiem noslēpumiem, kuru ir vērts izbaudīt katrai, lai pārliecinātos par tās pozitīvo efektu.

Kuru ajūrvēdas masāžas procedūru izvēlēties?

Viens no labākajiem un arī ātrākajiem veidiem, kā atrast sev piemērotāko ajūrvēdas procedūru ir – būt atvērtai. Jau pēc īsas sarunas ar speciālistu (skat. kontakti) jūsu vajadzības un vēlmes būs skaidras. Populārākās masāžas procedūras:

 • sambahana – vispārēja ķermeņa masāža ar ēteriskajām eļļām. Nomierina ķermeni un prātu vienlaikus atjauninot spēku un dzīvesprieku. Efektīvākā no ajūrvēdas masāžām. Sambahana stiprina organismu, veicina locītavu elastību, uzlabo miegu, mazina muskuļu sāpes, padara ādu veselīgāku. Ieguvum ir daudzi un dažādi, iespējams, tieši tādēļ šī ir klientu pieprasītākā un arī iecienītākā ajūrvēdas procedūra, turklāt arī pati garākā. Ilgums – aptuveni divas stundas. Pēc masāžas beigām liksies, ka esat bijuši atvaļinājumā vai vismaz guvuši jaunu, pārsteidzošu pieredzi.

  ajūrvēdas masāžas procedūra

 • udvartana – procedūra ādas veselības stāvokļa un izskata uzlabošanai. Šo procedūru veicam ar speciālu pulver, kas palīdz barot un reizē arī attīrīt ādu. Sajūta var būt nedaudz sāpīga, bet galarezultātā uzlabosies asinsapgāde un tiks noņemtas atmirušās ādas šūnas. Pēc seansa āda kļūs zīdaināka, maigāka un elastīgāka, bet pieskaroties tai sajutīsiet svaigumu. Iesakam šo procedūru tiem, kas vēlas justies tīri un svaigi un ir gatavi paciest nelielas sāpes. Pretējā gadījumā labāk izvēlēties sambahanu vai tradicionālo muguras masāžu.

 • patrapinda sveda – uzlabo locītavu elastīgumu un asinsriti. Masāža noris ar karstiem auduma maisiņiem, kas pildīti ar ārstniecības augiem un piesūcināti ar siltu eļļu.  Baro ādu un palielina tās elastību, mazina sāpes, uzlabo asinsriti. Patrapinda sveda Latvijā ir salīdzinoši maz zināma ajūrvēdas masāžas procedūra, bet ja vēlaties gūt jaunu pieredzi, ir vērts izmēģināt. Procedūras ilgums aptuveni 90 minūtes.

 • agni potli – sildoša un stimulējoša procedūra ar karstem audumamaisiņiem, kas pildīti ar ārstnieciskiem augiem un smiltīm vai sāli. Palielina ķermeņa iekšējo siltumu. Patīk cilvēkiem, kam bieži salst pēdas vai plaukstas. Īpaši ieteicama aukstajos gadalaikos rudenī un ziemā, taču var izbaudīt arī vasarā. Enerģijas pieplūdums, mundrums, relaksācija un spēku atgūšana, to visu nodrošina agni potli procedūra.

 • shiro abhajanga – ātra, taču atslābinoša un nomierinoša galvas masāža, kas palīdz novērst galvassāpes un stresu. Uzlabo matu un galvas ādas izskatu, veselību un miegu. Procedūra paredzēta steidzīgiem cilvēkiem, kam nav laiks izbaudīt pilnu ķermeņa masāžu, taču ir sajūta, ka galvai vai sprāgst pušu. Iespējams, esat dzirdējuši vai izmantojuši čampi masāžu. Shiro abhajanga sniegs jaunu pieredzi pat visprasīgākajiem spa apmeklētājiem. Procedūra ilgst tikai 30 minūtes. Ja laika ir vairāk, iesakam kombinēt ar citām procedūrām.

 • vasti eļļas baseins – speciāla ajūrvēdas eļļas procedūra muguras sāpju vai saspringuma mazināšanai. Iedarbojas lokāli uz izvēlēto zonu, dziļi barojot un atslābinot mugurkaulu, starpskriemeļu diskus un apkārtējos muskuļus vai citu zonu. Iespējams, būsiet pārsteigti, bet Vasti procedūra tiek tradicionāli izmantota arī acīm, lai mazinātu sausu acu sindromu, spiediena sajūtu un citas nebūšanas. Vasti procedūras var izmantot arī sprandai, lāpstiņām, ceļgaliem, krūškurvim. Pielietojums ir ļoti plašs un šķietami pārsteidzošs. Nelielu ieskatu varat gūt, ielūkojoties foto galerijā. Vasti procedūras garums ir 45 minūtes un tā labi kombinējas arī ar sabmahanu un citām ajūrvēdas masāžām.

Daudziem procedūru nosaukumi var likties mulsinoši, taču patiesībā viss ir daudz vienkāršāk. Tā kā ajūrvēdas masāžas dzimtene ir Indija, arī nosaukumus esam saglabājuši oriģinālos. Lielākajai daļai labākais variants būs kāda no procedūrām, kas ietver pilnu ķermeņa masāžu (sambahana vai udvartana), taču patīkama, interesanta un noderīga būs jebkura no tām.

Kā noris masāžas seanss?

Kā noris masāžas seanss? Atķirībā no citām masāžas procedūrām, ajūrvēdas masāžas laikā bieži tiek lietota daudz eļļa vai speciāli pulveri. Šī pieeja ļauj vieglāk un ātrāk uzlabot asins un limfātiskās sistēmas darbību. Lai panāktu labāku efektu, atkarībā no izvēlētās masāžas procedūras eļļa pirms seansa tiek nedaudz uzsildīta, tādējādi tā dziļāk n ātrāk nonāk attiecīgajā ķermeņa vietā. Seansa laikā notiek dziļa atslābināšanās un pozitīvais efekts var saglabāties pat vairākas nedēļas un pat mēnešus. Tiesa, lai iegūtu paliekošāku efektu, ir ieteicami vairāki seansi. Cik? Tas atkarīgs no jūsu subjektīvās sajūtas un speciālista novērtējuma. Pēc masāžas, iespējams, nomazgāties dušā, taču tas nav obligāti, jo izmantotās eļļas gandrīz pilnībā uzsūcas.

Ajūrvēdas masāžu vispārējie ieguvumi

 • Stimulē asinsriti Izvada toksīnus
 • Uzlabo limfātiskās sistēmas darbību
 • Noņem spriegumu
 • Noņem stresu
 • Pazemina nervozitāti un depresiju
 • Palēnina novecošanas procesu
 • Atbrīvo prātu
 • Sekmē novājēšanu
 • Nostiprina imunitāti
 • Normalizē asinsspiedienu

Papildus informācija par ajūrvēdu

Ajūrvēdas (sanskr. “ajur” – dzīve, “veda” – zinātne) zināšanas uz Latviju ir atceļojušas no Indijas, kur tūkstošiem gadu laikā skolotāji un svētie ir izstrādājuši precīzu metodiku par to, kā nodzīvot dzīvi pareizi. Mācības ietvaros cilvēki tiek iedalīti vairākās grupās, no kurām katrā izteiktāka ir kāda no trīs smalkajām enerģijām (vata, pita, kapha). Enerģijām esot līdzsvarā, ķermenis un prāts funcionē pareizi, bet tiklīdz šis līdzsvars zūd vērojamas dažādas novirzes psihē un ķermeņa darbībā. Mācības ietvaros tiek definēts, kā pareizi elpot, kustēties (joga) un atrast sevi (meditācija). Ajūrvēdas masāža šajā kontekstā ir tikai neliela daļa no šīs zinātnes, taču kādēl gan neizmantot labāko, lai uzlabotu dzīves kvalitāti un vienkārši justos labāk? Ja pēc procedūras radīsies dziļāka interese par šo mācību, vērts apskatīt informāciju internetā, vai izlasīt, nopirkt kādu grāmatu tepat Rīgas grāmatnīcās. Ajūrvēdas masāžu savukārt varat izbaudīt mūsu salonā.

Pastāv samērā liela iespēja, ka pēc masāžas vēlēsieties to atkārtot un/vai ieteikt saviem draugiem. Mums liekas, ka tas ir lieliski un pašiem par to ir prieks.